Suured tunnustused Hagudi kandi inimestele

Laupäeval, 19. novembril, tunnustas Tartu Vanemuise Kontserdimajas toimunud aastapäevakontserdil Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts valdkonna silmapaistvaid tegijaid. Teiste tunnustatute seas sai Aasta Rahvamuusiku tiitli ja Lokulaua Aivar Arak.

Aivar Arak on Märjamaa Muusika- ja kunstikooli õpetaja, juhendaja lastelaagrites, kapellijuht, kolme põlvkonda ühendava pereansambli liige ja armastatud pillimees. Viimasel paaril aastal on tänu August Pulsti õpistu rahvakandle toetusprogrammile toimunud Aivari käe all kandleõpe Juuru vallas. Aivar on teinud tihedat koostööd erinevate rahvatantsurühmade ja rahvapilliorkestritega. Ta on võtnud osa võistumängimistest ning pälvinud mitmeid tunnustusi. Möödunud suvel oli ta, nagu ka mitmel varasemal aastal, Rapla maakonna laulu- ja tantsupeol rahvamuusikute juht.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1248027991907065&id=150359885007220&substory_index=0

 

Eile, 21.novembril, tunnustas Siseministeerium kodanikupäeva aumärgiga 15 inimest, nende seas Röa külavanem Sandra Mägi.

Sandra Mägi – Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud ja Raplamaal asuva Röa külavanem. Röa külla elama asudes asutas ta kõigepealt Naabrivalve piirkonna, seejärel alustas külaplatsi ehitusega ja ühisürituste eestvedamisega. Ta on elavdanud kogukondlikku läbikäimist ja ei ole peljanud välja tuua oma kandi valupunkte. Ta innustab ka teisi neile lahendusi otsima. Sandra Mägi hoolib oma ümbritsevate heaolust ja nii on ta juba aastaid korraldanud Raplamaa elanikele tervisepäevi.

https://www.siseministeerium.ee/et/uudised/siseministeerium-tunnustas-kodanikupaeva-aumargiga-15-inimest

Pildil on kõik aumärgi saajad, aasta kodanik Kristi Liiva ning ministrid Hanno Pevkur ja Indrek Saar. (Foto: Annika Haas)