Palju õnne, Rapla Muusikakool!

Haridus- ja Teadusministeeriumi noortevaldkonna aasta suursündmus, silmapaistvamate tegijate tunnustamine, toimus eile, 1. veebruaril, Tallinnas. Laureaadid kuulutas välja minister Mailis Reps.
 
Tunnustust jagatakse üheteistkümnes kategoorias: aasta noorsootöötaja, noorteühing või -ühendus, osaluskogu, noortemalev, noortelaager, kohalik omavalitsus, huvikool, noortekeskus, noortevaldkonna sõber/toetaja, sündmus/algatus/koostöö noorsootöös ning pikaajaline panus noortevaldkonda.
 
Huvikoolide kategoorias nomineeritud kolme parema hulgas oli Rapla Muusikakool ning pälvis haridus- ja teadusministri tunnustuse.
 
"Nad on aidanud väga paljudel noortel inimestel areneda oma teadmisi ja oskusi, suunanud noori vaba aega sisukalt veetmaja olnud toeks tegelemisel erinevate huvialadega," ütles Minister Reps. "Suur tänu kõigile neile inimestele, kes on pühendunud noortele ja teevad oma tööd südamega."
 
Palju õnne, Rapla Muusikakool, mida juhib Rita Kikajon koos tublide õpetajatega!

Veel pilte sündmuselt S I I T

 

Rapla Muusikakoolis saab õppida kolmeteistkümnel huvialal (flööt; klassikaline kitarr; klarnet; klaver; löökpillid; saksofon; tšello; akordion; laul; metsasarv; trompet; plokkflööt; viiul) nii põhi- kui huviõppes ning neist üheksal huvialal (flööt; kitarr; klaver; löökpillid; saksofon; tšello; akordion; laul; tuuba) vabaõppes. Alates 2015/2016. õppeaastast lisandusid uued huvialad: klassikaline laulmine ning tuuba ning vabaõppe vorm. Uute huvialade lisandumisega annab muusikakool rohkemaid ning mitmekesisemaid võimalusi õpilastele ennast arendada ning vabaõpe annab lahenduse õpilaste hõivatuse probleemile, sest võimaldab õpilastel käia põhiliselt ainult pillitundides ja võimalusel ansamblitunnis.

Lisaks noortele pakub Rapla Muusikakool võimalust õppimiseks ka täiskasvanutele, mis on elukestvat õpet silmas pidades, oluline väljund.

Rapla Muusikakooli direktor Rita Kikajon on usin projektikirjutaja ning selle läbi täieneb igal aastal muusikakooli eelarve. 2016. aastal olid edukad taotlused õppevahendite  (pillid) soetuseks, konkursside korraldamiseks ning külalisklarnetiorkestri vastuvõtmise tarbeks.

2016. aastal korraldas Rapla Muusikakool Loode-Eesti regiooni löökpillikonkursi ning Raplamaa klaveriõpilaste festivali „Noor Pianist". Käesoleval aastal, suve lõpus võõrustas Rapla Muusikakool Fääri saarte klarnetiorkestrit ning korraldas nende kontserte Eestis ja Rapla maakonnas. Muusikakooli noored said võimaluse kohtuda Fääri saarte muusikutega ning nendega koos musitseerida.

Oma tegevusega ilmestavad muusikakoolis õppivad noored nii Rapla linna, valla kui maakonna kultuurilist pilti. Toimuvad õpilaste kontserdid mitu korda aastas, lüüakse kaasa erinevatel kultuuriüritustel.

2008 loodi Rapla Muusikakooli sümfoniettorkester, mis annab noortele suurepärase võimaluse koosmängimiseks ja esinemiseks.